Głodówka nie jest dietą

Wielu ludzi podejmując decyzję o odchudzaniu, chce aby te nadprogramowe kilogramy jak najszybciej zniknęły. Wydaje im się, że wystarczy kilka tygodni, aby mogli się cieszyć wspaniałą figurą i co więcej, że nie potrzeba zbyt wielkich starań, bo wystarczy ograniczyć jedzenie. Takie podejście może się okazać niebezpieczne, zwłaszcza jeśli przy okazji, zrezygnują oni ze zbilansowanej diety.

Głodzenie się nic nie da

Niektórzy uważają, że jeśli znacznie ograniczą ilość przyjmowanych pokarmów, to w szybkim czasie stracą znienawidzone kilogramy i będą mogli się cieszyć wspaniałą sylwetką. Niestety, głodówka do niczego dobrego nie będzie prowadziła, bo organizm pozbawiony pokarmu, nie będzie miał z czego pobierać niezbędnych witamin i składników odżywczych. To może doprowadzić do nadmiernego osłabienia, braku sił, ciągłego zmęczenia i rozdrażnienia, a w skrajnych przypadkach może grozić koniecznością hospitalizacji.

Co więcej, jeśli ktoś podejmie próby odchudzania się poprzez głodówkę, to może się okazać, że w chwili gdy zacznie znowu jeść, odzyska całe utracone kilogramy i dorobi się jeszcze nowych.

Przede wszystkim mądra dieta

Drastyczne ograniczenie ilości przyjmowanego pożywienia nigdy nie było dobrym pomysłem. Dlatego też, tak ważne jest to, aby stosować zbilansowaną dietę, która będzie zawierała wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Oczywiście nie oznacza to, że mając tak przygotowany jadłospis możemy się objadać. Przeciwnie musimy pilnować wielkości posiłków, nie powinniśmy się przejadać i należy dopilnować abyśmy jedli mniejsze ilości, ale za to częściej, a wówczas będziemy mieli pewność, że wszystko odbędzie się zgodnie z naszą myślą. Z jednej strony, będziemy mieli pewność, że zapewniamy naszemu organizmowi wszystko to co niezbędne, z drugiej będziemy mogli obserwować spadającą wagę i zmianę w swoim wyglądzie.

Co więcej, jeśli zamiast głodówki będziemy stosować odpowiednio przygotowaną dietę, to nie tylko będziemy mieli większą szansę na odniesienie sukcesu, ale również będziemy mieli więcej sił, będziemy mieli dość energii do podejmowania ćwiczeń, a co więcej, nie będziemy musieli się obawiać efektu jojo, który mógłby wystąpić za kilka miesięcy. Ważne jest to, aby odchudzać się rozsądnie, w oparciu o odpowiednio przygotowaną dietę, która będzie opracowana konkretnie dla nas, pod potrzeby naszego organizmu. Wówczas będziemy mieli pewność, że uzyskamy upragniony efekt i co więcej, będziemy mieli siły, aby naprawdę móc się cieszyć tą zmianą.