Ekrany akustyczne prezentują się coraz lepiej

Wszystko się zmienia, wiele rzeczy cały czas jest udoskonalanych, a co się z tym wiąże, możemy być pewni, że chodzi nie tylko o to, aby działały jak najlepiej, ale również o to, aby prezentowały się coraz lepiej. Dlatego też, możemy łatwo stwierdzić, które ekrany akustyczne były stawiane w ostatnim czasie, a które w wyznaczonym im miejscu stoją już od bardzo długiego czasu. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale także materiałem, z którego zostały wykonane.

Dawniej beton

Jeszcze kilkanaście lat temu, jeśli w jakimś miejscu zapadała decyzja o postawieniu ekranów akustycznych, to trzeba było liczyć się z tym, że nie będą się one prezentowały zbyt ładnie. Zazwyczaj były to betonowe płyty w szarym kolorze. Czasami pojawiał się kolor, a zamiast jednolitej płyty, ustawiało się mur z mniejszych betonowych bloczków, które były półokrągłe i odpowiednio ułożone, nie tylko świetnie spełniały swoje zadanie, ale także wizualnie prezentowały się nie najgorzej.

Jednak projektanci takich ekranów akustycznych, cały czas dążyli do tego, aby swoim klientom zaproponować nie tylko rozwiązania wysokiej jakości, ale także takie, które będą się odpowiednio prezentowały. Dlatego obecnie możemy podziwiać całkiem elegancko się prezentujące ekrany akustyczne.

Przezroczyste dają lepszy efekt

Jeżeli przejedziemy się którąś z ruchliwych ulic, przy których w ostatnim czasie zostały postawione ekrany akustyczne, to szybko się przekonamy, że obecnie są one delikatniejsze i na znacznej powierzchni przezroczyste.

Na dole zazwyczaj są zrobione z kolorowej blachy, ale już do góry są przezroczyste, a więc wszystko przez nie widać i możemy podziwiać to, co znajduje się za nimi. Takie ekrany akustyczne świetnie pochłaniają dźwięki, a jednocześnie nie dają nam poczucia, że jedziemy w jakimś tunelu, w zakazanym miejscu, gdzie nie można zobaczyć nic, co znajduje się poza obraną przez nas drogą. Obecne ekrany akustyczne, chociaż prezentują się delikatniej niż ich starsze wersje, to jednak są bardzo wytrzymałe, a więc możemy być pewni, że mimo długotrwałego wystawienia na działanie różnych czynników atmosferycznych, nic złego nie będzie się z nimi działo.

Warto zobaczyć jakie ekrany są obecnie proponowane. Jeśli do tej pory odkładaliśmy ich zamontowanie ze względów estetycznych, to teraz z pewnością nie będziemy już mieli takiego argumentu. Te współcześnie proponowane ekrany akustyczne, prezentują się naprawdę wspaniale, a co się z tym wiąże, nie wpływają negatywnie na wygląd środowiska, w którym zostają zamontowane.